Лесотехнически университет - форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Развиване на теми и задачи по специалността
Въпроси Въпроси EmptyВто 7 Юни 2022 - 7:57 by Мария М

» Новите защитници :)
Въпроси Въпроси EmptyНед 14 Ное 2021 - 17:10 by bari03

» Важен въпрос!
Въпроси Въпроси EmptyНед 14 Ное 2021 - 17:10 by bari03

» Моля за инфо
Въпроси Въпроси EmptyНед 14 Ное 2021 - 17:09 by bari03

» Приети Горско стопанство-2015 ?
Въпроси Въпроси EmptyНед 14 Ное 2021 - 17:09 by bari03

» ГОРСКО СТОПАНСТВО-ЗАДОЧНО
Въпроси Въпроси EmptyПет 12 Ное 2021 - 23:26 by bari03

» ГС задочно (магистър) ? 2016 - 2017
Въпроси Въпроси EmptyПет 12 Ное 2021 - 23:25 by bari03

» МОЖЕ ЛИ ВТОРАТА ГОДИНА ДА СЕ ПРЕМЕСТЯ
Въпроси Въпроси EmptyПет 12 Ное 2021 - 23:25 by bari03

» Ветеринарна медицина КСК 2020
Въпроси Въпроси EmptyСря 10 Ное 2021 - 21:01 by bari03

» Кандидатстване за 2020 година
Въпроси Въпроси EmptyСря 10 Ное 2021 - 21:01 by bari03

» Въпрос относно темите за 8 клас
Въпроси Въпроси EmptyСря 10 Ное 2021 - 21:01 by bari03

» Търсят се ромски студенти за благотворителен проект
Въпроси Въпроси EmptyПет 26 Мар 2021 - 19:11 by bari03

» Работа в ЛТУ
Въпроси Въпроси EmptyПет 26 Мар 2021 - 19:10 by bari03

» Изготвям курсови проекти по горски пътища
Въпроси Въпроси EmptyПет 26 Мар 2021 - 19:10 by bari03

» Търси се служител за снегопочистване
Въпроси Въпроси EmptyПет 26 Мар 2021 - 19:10 by bari03

Предварителни кандидатстудентски изпити

Сря 10 Мар 2021 - 8:42 by pavelppj

https://www.facebook.com/University.of.Forestry/photos/a.10150585748667683/10158368552177683

Comments: 0

Top posters
Admin (322)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
pavelppj (204)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
naikon42 (150)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
Dobrina :) (145)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
cvetti_kiss (123)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
Irena_1993 (113)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
linkmystica (101)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
optimeon (97)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
zoud (82)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 
Agilisaurus (78)
Въпроси Въпроси Vote_lcapВъпроси Въпроси Voting_barВъпроси Въпроси Vote_rcap 


Въпроси Въпроси

4 posters

Go down

Въпроси Въпроси Empty Въпроси Въпроси

Писане  aneliya256 Вто 13 Авг 2013 - 20:14

Първо честито на приетите ! Smile) А сега искам да ви помоля за малко повече инфо около вашето кандидатстване , балове , оценки , изпита по рисуване и също така някой кандидатствал ли е с матура? Звънях на телефоните в сайта дадоха ми информация , но пак са ми тъмна индия събитията в ЛТУ Very Happy . Нямам познати , които са учили в ЛТУ или се насочват на там . Ще се радвам на малко информация от първо лице за кандидатстудентската кампания Smile))flower 
aneliya256
aneliya256
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Posts : 4
Репутация : 0

Върнете се в началото Go down

Въпроси Въпроси Empty Re: Въпроси Въпроси

Писане  pavelppj Сря 14 Авг 2013 - 1:39

А ти евентуално ще кандидатстваш догодина?
pavelppj
pavelppj
Доктор
Доктор

Male Posts : 204
Репутация : 30
Age : 33
Location : Planet Earth

Върнете се в началото Go down

Въпроси Въпроси Empty Re: Въпроси Въпроси

Писане  aneliya256 Сря 14 Авг 2013 - 7:53

Да
aneliya256
aneliya256
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Posts : 4
Репутация : 0

Върнете се в началото Go down

Въпроси Въпроси Empty Re: Въпроси Въпроси

Писане  pavelppj Чет 15 Авг 2013 - 10:10

Дано някой ти отговори Smile макар че другия вариант е като почне началото на годината да влезеш в групата на курса във фейсбук и там ще получиш доста инфо! Успех
pavelppj
pavelppj
Доктор
Доктор

Male Posts : 204
Репутация : 30
Age : 33
Location : Planet Earth

Върнете се в началото Go down

Въпроси Въпроси Empty Re: Въпроси Въпроси

Писане  avloeis Нед 18 Авг 2013 - 15:32

Не съм приета ЛА, но за кандидатстването е същото като ИД.
Отиваш в университета с диплома, копие от диплома, лична карта, копие от личната карта и си взимаш един състезателен картон (голям плик върху, който попълваш личните данни, с какви изпити ще кандидатстваш и подреждаш желанията си). Пред стаята е пълно с образци и указания. Дават ти и книжка със специалностите подробно описани, самото записване и провеждане на изпитите също го има. Идва твоя ред, влизаш в стаичката и те посрещат една група жени, избираш си една и сядаш пред нея и тя ти приема документите, взима ти паричките за изпитите и ти дава хартийки с номерца на тях. Две от листчетата са ти за изпитите по рисуване, където ти ги взимат, но и до там ще стигна. Да кажа за плащането, че аз му се чудих доста. Караш два изпита по рисуване и всеки от тях ти е 20 лв. и като искаш да ти приемат оценката от матурата или пък да си караш изпит към ЛТУ даваш още 30 лв. (Първия изпит ти е 30 и всеки следващ става по 20).
Аз кандидатствах с матура по испански език и двата изпита по рисуване.
Самия бал се образува от ДЗИ х 1.5 + рисуване1 + рисуване2 + математика от дипломата = 30 (ДЗИ математика и физика са с коефициент 2 както и изпитите в университета по математика и физика.. всичко друго е по 1.5)
При мен на рисуването имам 5.25 и на двата изпита, а от матурата 5.86.. бала ми е беше 23 и нещо (умирах от страх, че няма да ме приемат, но оцелях)..
Не съм ходила на предварителни, защото разбрах за специалността чак края на май месец, а и на курсовете в университета не стъпих.
На листчетата за изпитите ти пише в коя стая си, кога и от колко започват. Отварят вратите да влезеш 30 минути преди началото. Отиваш си в стаята и си избираш място:
На графиката: Бях в стая със още 5 човека. На всеки трима има по една композиция. Оранжев цилиндър, жълто топче, бяла пресечена пирамида, която лежеше върху дървен куб на черен "под" и сива "стена.. нещо такова изглеждаше от моята позиция https://2img.net/h/oi40.tinypic.com/mvhpvk.jpg
Дават ти голям бял лист 35/50 и един малък за чернова 25/35 см. Носиш си нещо упорито за подложка и необходимите ти материали. Минават хора от комисията, която проверява, за да отговорят, ако имате въпроси и така. Аз свърших за 4 часа. Даваш си листовете и там към рисунката ти прикачат плика с данните. Телефоните се събират и на излизане си ги взимат, но можеш да си вземеш нещо за слушане на музика, ако искаш (на нас разрешиха). За самото изпълнение на рисунките те съветвам да си я изнасяш отпред и да я погледнеш отдалеч. Сянката я слагай в студени цветове, а огряната част в топли, за да се усети контраста и внимавай на цилиндъра как го "оцветяваш".. колежката до мен забелязах, че го направи неправилно и може да са и взели от оценката.
Друго не се сещам за този ден.
Графиката:
Този път бях с повече хора. Дават ти лист 25/35 и един по-малък за чернова. Изтеглят какво ще е условието и ти дават листче с него. Прочети го поне три пъти от горе до долу и то много внимателно! Хората са го описали от просто по-просто. Пак минават преподаватели да ви дават съвети и споделиха, много полезни съвети. Условието на задачата беше:  В квадрат със страна 18см. впишете окръжност с радиус 3см. Имате право да използвате дъги с произволна дължина и брой като центровете да лежат в четирите ъгъла на квадрата. Начертайте произволен брой хоризонтали с произволна дължина, като не е задължително да докосват страните на квадрата. Оцветете в топла гама, но може да използвате и малко студени цветове, като звученето на композицията да е топло. Сложете точка, която да показва как се ориентира композицията (как да я обърнат, когато проверяват).
Имаше хора с по 10-15 цвята Talens. Аз бях само с 5 бройки (червен, жълт, син, бял, черен), плоски четки 2,4 и 6, буркан за вода, кърпа, с която да попивам, чертожни инструменти и палитра. Тук те съветвам да правиш контрасти.. смисъл да имаш много тъмни петна (почти черни), много светли ахроматични и нормални си хроматични Very HappyТака и да е с пространствата, старай се да не правиш поленца с еднаква големина (поне мен така ме съветваха).  И тук приключих за 4 часа. Даваш на квесторите целия амбалаж, защипват ти плика с данните за композицията и се изнасяш.
Излизат ти резултатите след няколко дни и ликувах, че съм приета по първо желание, и още на 18ти отидох да се запиша. Предварително бях ходила за медицинско и за 6 снимки, които носиш с теб, както и оригинал на дипломата (аз ти казвам носи си син химикал и лепило). В университета плащаш на касата таксата и ти дават бележка. Взимаш си документи за записване от книжарницата, попълваш ги и отиваш в съответния деканат (за ЛА е на 1 етаж, стая 107). Там те записват и ти подписват и подпечатват книжката и честито вече си студент на ЛТУ.
За общежитието отиваш в една стая и си купуваш едни листа, които пак попълваш, подпечатват се от деканата ти и ги даваш пак в същата стая, там в замята получаваш едно листче с номер и в интернет излиза дали си приет или не за там..
Ох, колко писане.. Надявам се да съм ти била полезна и ако имаш въпроси ме питай (стига да знам, ще кажа)
Успех и усмивки ^^
avloeis
avloeis
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Female Posts : 7
Репутация : 6

Върнете се в началото Go down

Въпроси Въпроси Empty Re: Въпроси Въпроси

Писане  aneliya256 Вто 27 Авг 2013 - 17:46

Благодаря ти много ! Много се зарадвах на изчерпателния отговор , сега съм по-уплашена и от преди Very Happy  надявам се нещата да минат като по вода Neutral  Благодаря още веднъж !
aneliya256
aneliya256
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Posts : 4
Репутация : 0

Върнете се в началото Go down

Въпроси Въпроси Empty Има ли нещо ново по темата?

Писане  linkmystica Пет 13 Юли 2018 - 17:59

Има ли нещо ново по темата?
акумулаторни инструменти
linkmystica
linkmystica
Бакалавър
Бакалавър

Posts : 101
Репутация : 3

Върнете се в началото Go down

Въпроси Въпроси Empty Re: Въпроси Въпроси

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите