Latest topics
» Работа за специалисти в обастта "Технология на дървесината"
Пет 14 Окт 2016 - 11:18 by vestyle

» Едно въпросче ?
Пет 16 Сеп 2016 - 19:11 by Kimmito2

» Задочна форма на обучение 2017
Пет 9 Сеп 2016 - 10:17 by dism97

» обява за работа
Пон 29 Авг 2016 - 7:44 by ARBORBG

» Преместване след първата година
Пет 26 Авг 2016 - 11:54 by Marieta97

» Въпрос за плуването
Сря 24 Авг 2016 - 10:02 by Phelps

» Първо класиране 2016
Сря 20 Юли 2016 - 18:01 by tanita

» първо класиране
Вто 12 Юли 2016 - 8:24 by vitamin15

» Продавам учебници за ВМ
Нед 10 Юли 2016 - 8:07 by hriska

» Минимален бал 2015
Чет 7 Юли 2016 - 18:45 by white_wolf

» Минимални балове
Чет 7 Юли 2016 - 18:25 by Kimmito2

» Матура-Оценки
Сря 8 Юни 2016 - 18:21 by eleonoravr

» ВЪПРОС ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ
Нед 15 Май 2016 - 15:33 by Martha1

»  Продавам Хербарий
Пет 13 Май 2016 - 6:04 by DimVsl

» Картони-хербарии
Пет 13 Май 2016 - 6:01 by DimVsl

КАНДИДАТСТУДЕНТСКА ИНФОРМАЦИЯ

Пет 19 Фев 2016 - 14:47 by pavelppj

За прием за учебната 2016/2017 година Лесотехническият университет организира предварителни кандидатстудентски изпити по Математика, Биология, Английски език и Рисуване:

РИСУВАНЕ І – ГРАФИКА – 09 април 2016 г. (събота) – 9:00 часа

РИСУВАНЕ ІІ – КОМПОЗИЦИЯ – 10 април 2016 г. (неделя) …

[ Full reading ]

Comments: 2

Top posters
Admin (322)

pavelppj (197)

naikon42 (150)

Dobrina :) (145)

cvetti_kiss (123)

Irena_1993 (113)

zoud (82)

Agilisaurus (78)

Harry (69)

aLexandrina (65)

Предварителен изпит по биология 2012

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Предварителен изпит по биология 2012

Писане  aligmea on Чет 12 Апр 2012 - 10:25

Браво на тебе, не се притеснявай за оценката ти, със сигурност влизаш след като всички останали имаме двойки.Лично аз съм СТРАШНО разочарована от себе си................

aligmea
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Female Posts : 36

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане  Mechoka on Чет 12 Апр 2012 - 10:41

Не се отчайвай и че бъдеш възнаградена Smile

Mechoka
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Male Posts : 18

Писане  aligmea on Чет 12 Апр 2012 - 11:52

Тия, които ходите на уроци - темите на изпита като текст ли трябва да се пишат или с точки и подточки?

aligmea
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Писане  Мърфи on Пет 13 Апр 2012 - 5:36

Недей да пишеш точки! Можеш евентуално да слагаш нещо като заглавие, примерно Партеногенеза , но нищо друго, даже кавички не, че всичко приемат за знак и ще ти анулират работата. Пишеш свободен текст, имаш право на чернова, където можеш да си направиш план с точките и после да го гледаш и да си ги драскаш като ги опишеш пълно. Така няма да пропуснеш нищо.
П.С. Аз никога не пиша планове... Embarassed

Мърфи
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Female Posts : 19

Писане  aligmea on Пет 13 Апр 2012 - 9:01

Добре, блгодаря много за информацията Wink

aligmea
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Писане  smilegirl on Пон 23 Апр 2012 - 15:31

Здравейте, аз уча във ПГВМ Стара Загора (професионална гимназия по ветеринарна медицина), специалност ветеринарен техник. Вет. медицина е наистина много трудна, но за 5 години в гимназията научих много неща, които ще ми помогнат занапред. Не искам да ви плаша, но трябва да знаете, че терминологията, материалът и най-вече практиката са доста, да не говорим за латинския, който най-вероятно няма да се учи толкова интензивно в университета, а ще бъдат изсипани наименованията на кости, мускули, бактерии, вируси и най-различни болести, които за неподготвен човек са стресиращи. Все пак практиките са забавни, особено когато сме повече хора в обора и има борба с някоя овца, крава или прасе и т.н. Very Happy
Относно изпита аз също имам 2 и това изключително много ме изненада, защото познанията ми по биология са доста задълбочени, да не говорим за анатомията, която ми е в силните страни; темата за оплождането, която е в основана на изкуственото осеменяване и акушерството, които учим сега. Може би това ми е била грешката - да напиша част от знанията, които получаваме в у-ще, все пак в изискванията пише, че трябва да се излага материал само от учебниците по биология. Другото което е, че прочетох по-горе в темата, че не трябва да се пишат най-малкото кавички, точки и т.н., обаче аз разпределих нещата малко анархично и по-точно - забравих да номерирам страниците и после го направих, като оградих всеки номер в кръгче, за да си личи, защото не се виждаше поради малкото място което беше останало за него; не оставих и ляво поле; да не говорим и че май едната от вените я написах с името й, както и че от нея се взима кръв при животните. Не знам, ако ми е анулирана работата дали пак пишат оценка слаб, няма как да разбера. Др-то, което ме съмняваше, че дори не са чели работите, защото мой съученик е писал точно съдържанието в учебника и пак има поставена слаба оценка. Надеждата ми все пак остава в матурата, там вече всичко е честно. Аз пожелавам успех на всички, чиято мечта е ветеринарната медицина и намират призванието си в нея. Smile cat

smilegirl
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Female Posts : 6

Писане  Dikson on Пон 23 Апр 2012 - 17:54

Благодаря ти, smilegirl за откровенното мнение. Явно много кандидат-студенти са поставени в ситуация, като нашата, което според мен изцяло компрометира кандидат-студентския изпит по Биология в ЛТУ. Оказва се, че няма смисъл човек да се явява на него. Забележете, никаде в ЛТУ не са обявени ПУБЛИЧНО резултатите от изпита. Даже и след като човек се заинтересува на място, ти казват, че резултатите ги има в Интернет(но само персоналните).
Интересно, защо се боят от статистиката на резултатите от изпита ?!?

Що се отнася до обявените Критерии за проверка на писмените работи, същите бяха публикувани в Интернет сайта на ЛТУ след като говорих с тях и заявих, че ще подам жалба да Ректора. Критериите са общи и въпреки написания план по точки, не дават детайлна информация относно оценяването.

Съжалявам, че нямах възможността да индетифицирам писменната си работа и чуя мотивите за поставената ми оценка, тъй като не съм от София. Съжалявам също, че се подготвях по темите преподадени на последния кандидат-студентски курс в ЛТУ, което се оказа загубено време.

Ти наистина си права, че единствено оценката от матурата по Биология ще бъде честна и реална. Защото на този етап оценяването на кандидат-студентския изпит по Биология в ЛТУ е просто въвеждане на двоен стандарт за прием.

Dikson
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Писане  smilegirl on Пон 23 Апр 2012 - 20:21

Те самите не знаят какви критерии за оценяване трябва да прилагат. Истината е, че ако наистина са прочели писмените работи на кандидатстващите, проверката им се състои в това да следят дума по дума написаното в съответните учебници. Това сякаш е всеобща практика, защото всеки един учител го казва. Даже учителката ми по патоанатомия и физиология, когато е кандидатствала в ЛТУ е писала точно по този начин. Това е лошото, че самите проверяващи не знаят учебния материал, а оценяват нас. Ние, явявайки се на изпит си знаем възможностите и по никакъв начин не могат да ни убедят в противното, или както казваше мой съученик - да ни изкарат тъпи.
Оценките в Тракийски университет са поставени вероятно по същия начин, като чуждестранните кандидат-студенти имат 6,00. Това е най-интересното! Аз не се явих там на предварителен, но темите, които са се паднали не са били толкова лесни, както в ЛТУ, но все пак в Тракийския се влиза изключително лесно и борбата не е толкова ожесточена.
И пак ще кажа - в матурата е истината.

smilegirl
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Писане  Мърфи on Вто 24 Апр 2012 - 17:25

Едно кратко изречение от мен,човек не дотам подготвен поради собствения си мързел и все пак изкарал 3.13, а не две... Предварителните изпити са за събиране на пари. Мъдростта не е моя, а на приятел, който отказа да се яви на предварителния изпит в
НАТФИЗ...Уви..явно е прав. Вече втори човек, който е навътре в биологията се оказва вън от класацията..Нещо тук не се връзва..където има дим, има и огън, другари! Бунт, предлагам аз. Бунт! Very Happy (шега е, модератори, моля не ме изтривайте, не организирам комитет срещу ЛТУ)

Мърфи
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Female Posts : 19

Писане  aligmea on Вто 24 Апр 2012 - 19:21

Това за парите и на мен са ми казвали, че е така.За това и късат на предварителния, за да се явиш на редовния и да им дадеш още парички..

aligmea
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Писане  smilegirl on Вто 24 Апр 2012 - 20:22

И аз съм съгласна с вас, просто се въздържах да го кажа в предните постове. На мен същото ми го казаха учители, които от години се занимават с подготовката на кандидат-студенти.

smilegirl
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Писане  Mechoka on Сря 25 Апр 2012 - 20:56

Наистина ви съчувствам хора, защото виждам че знаете и можете и не сте паднали от Марс. Smilegirl ти знаеш сигурно 100 пъти повече от мен по биология, особено по анатомия. Виждам, че не е да не си писала по материала от учебниците и браво, че си се опитала да ги зарадваш с важни допълнителни познания, НО като разбрах за тези кръгчета около номерациите, неоставянето на ляво поле, кавичките, направо ме вбеси! Suspect САМО за кръгчетата щяха да те анулират с двойка. Това наистина са типични знаци, които моментално се мислят за "това съм аз, пиши ми 6 " Аз съм бил преди 4 години на частни курсове за кандидатстване и ни го повтаряха по 1000 пъти. Аз се молех преди да заспя да не ми анулират работата, заради това че по навик от 1ви клас драсках яко върху някои думи вместо да ги задраскам с 1 черта. Добре че казах на квестора навреме.
Следващия път само по булвест 2000 ,а с допълнителни познания ще спечелите само евалакра от комисията и нито стотна отгоре за съжаление ;/

Mechoka
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Male Posts : 18

Писане  smilegirl on Чет 26 Апр 2012 - 12:26

Малко е трудно човек да си разпредели знанията - това знам от анатомия 9 клас, това от изкуствено осеменяване и акушерство 12 клас и това от биология 8 и 9 клас. Не ми е била целта да печеля някого, а просто по навик разтягам локуми. Наистина някой неща, когато ги чета от учебника ми се струват доста прости и даже сякаш ми е смешно, но не мога да забравя другите подробности, характерни за медицината. Това не е добре в случая. Понякога, колкото по-малко знае човек е по-положително се отразява, защото няма с какво да се объркаш. Наистина ме е яд за кръгчетата и др-те неща, но поне ще ми послужи за урок. До сега не съм се явявала на строги изпити и не се замислих изобщо.
Mechoka, хубаво е, че знаеш как се процедира на изпит и се радвам, че го пишеш тук, защото както на теб са ти го повтаряли 1000 пъти на курсовете и са ти помогнали по този начин, така и ти помагаш на нас. Може би голяма част от слабите оценки са поставени заради някой незначителен знак според тях. Те си знаят. Но няма значение вече, всичко мина. Smile

smilegirl
Кандидат Студент
Кандидат Студент

Писане  Sponsored content Today at 11:39

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото